Swędzenie skóry w okolicach żuchwy u 40-latki

MAM PROBLEMY Z CERA OD JAKIEGOS ROKU. Skóra twarzy swędzi mnie najbardziej w okolicach rzuchwy. Jest szorstaka, zaczerwieniona, pojawiają się neregularne plamki również na czole. Potrafię obudzić się z wiloma zaczerwienionymi punktami na twarzy po czym w ciągu dnia częściowo znikaja. Niebawem kończę 40 lat. W ostatnim czasie pale dość dużo papierosów oraz nie stronię od alkoholu - białe wino.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez oceny zmian skónych trudno jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie ich przyczyny. Możliwe, że jest to reakcja na alkohol lub produkty spożywcze.