Szara plamka i rozmazane widzenie w lewym oku a zaćma

Witam, od urodzenia mam stwierdzoną zaćmę w lewym oku, dodatkowo astygmatyzm. Obecnie mam 22 lata. Mój partner zauważył, że w lewym oku w źrenicy mam plamkę - jest szara. Bagatelizowałam to, ponieważ sama jakoś nie zauważałam - jednak obecnie też ją widzę oraz znacznie czuję pogorszenie wzroku w lewym oku - mam wrażenie czasem mgły, wzrok mi się rozmazuje. Czy to może zaćma ruszyła z miejsca czy to coś całkiem innego? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Biała plamka o której Pani pisze prawdopodobnie wynika właśnie z postępu zaćmy. Proszę skonsultować się z prowadzącym okulistą w celu ustalenia strategii dalszego postępowania.