Szumy uszne nasilające się rano i wieczorem

Witam, od 3 tyg. mam szumy uszne(lewe ucho nasilające się rano i wieczorem).Mieszkam za granicą więc mam utrudniony kontakt ze specjalistą. Mam wodę w uchu (zatkana trąbka Eustachiusza).Byłam dwa razy u lekarza, pierwszy dał mi spray do ucha nie pomógł.Drugi powiedział, że może to trochę potrwać i zlecił częstsze ziewanie, jedzenie gumy do żucia itp. które pomogą odblokować.W dalszym ciągu nic.Na własną rękę zaczęłam stosować "Atecortin".Bardzo proszę o pomoc bo szumy bardzo utrudniają mi życie.

Wszelkie maści i krople stosowane do ucha nic nie pomogą w dysfunkcji trąbek słuchowych. Leki do trąbek słuchowych podaje się przez nos. Czasami dla ewakuacji wysięku z ucha środkowego przy niedrożnych trąbkach trzeba dokonać nacięcia błony bębenkowej. To proste schorzenie dla rozpoznania i leczenia przez laryngologa z Polski.

Witam, radzę zgłosić sie również do dobrego stomatologa, często dolegliwości tego rodzaju mogą być spowodowane wadą zgryzu, zgrzytaniem , zaciskaniem zębów, co może doprowadzić do dysfuncji stawu skroniowo-żuchwowego . Pacjent szuka pomocy u laryngologa nie zdając sobie sprawy, że nasz narząd żucia często jest odpowiedzialny za tego typu objawy. Do tego też stres dnia codziennego dokłada swoją cegiełkę .