Tachykardia a zabieg ablacji

W 2012 w zwiazku z tachykardia maz *( 35 l) mial zabieg ablacji. od 3 tygodni pojawily sie zaburzenia rytmu serca. co 6 bicie, serce staje i dalej bije. w szpitalu zrobiono ekg wysilkowe, holter usg oraz badanie inwazyjne. wszystko w porzadku. jaka w takim razie moze byc przyczyna zaburzen? cukrzyca, niedoczynnosc tarczycy ??? badania krwi wykluczaja inne choroby, chociaz cukier jest podwyzszony. prosze i poradę.

Aleksander Ropielewski

Należy wykluczyć przyczyny endokrynologiczne, zaburzenia wodno-elektrolitowe oraz zaburzenia neurologiczne jako przyczynę dolegliwości. Bywa, że nie udaje się ustalić przyczyny i stosuje się leczenie w postaci wszczepienia rozrusznika serca, aby zapobiec nieoczekiwanemu zatrzymaniu krążenia.