Tomografia komputerowa z kontrastem płuc

Proszę o interpretacje wyniku TC z kontrastem. Pasma wloknistych zmian niedodmowych przysercowo w PS 5 i jezyczku Drzewo oskrzelowe prawidlowo drozne,reszta w normie.W 2013r mialam tomograf,w opisie byly pluca rozedmowe pulmunolog mówili ze to pojedyncze pęcherzyki.Chcialabym wiedzieć skąd te zmiany,ponieważ szybko się mecze mam uczucie sprężystości pluc nie mogę wziasc glebokiego oddechu ,wynik bronchoskopi bez istot nich odchyleń.Mam dodatni wynik ANa obserwacja w kierunkuvaskulitis palaca20la

Witam serdecznie,

Objawy zgłaszane przez Panią mogą być spowodowane rozedmą płuc, o której mowa w wyniku badania TK z 2013 roku. Najczęstszymi przyczynami rozedmy są czynniki środowiskowe takie jak palenie tytoniu czy zanieczyszczenie środowiska.
Sugeruję konsultację z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.