Uczucie poluzowania klipsa po operacji przepukliny pachwinowej

Witam. W połowie października 2013 roku miałem laparoskopową operację przepukliny pachwinowej (obustronnej), wszczepiono mi także siatkę. Dziś mamy 10 kwietnia 2014, więc minęło już pół roku. Pod skórą, z jednej strony wyczuwałem klipsy którymi została umocowana siatka. Problem polega na tym, że jeden z nich jakby się "urwał" i porusza się luźno pod skórą. W związku z tym moje pytanie: czy to normalne i te klipsy po jakimś czasie się rozpuszczają, czy tak nie powinno być?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie na odległość, bez badania i bez wiedzy jakimi klipsami była mocowana siatka. Nie przypuszczam by te klipsy - mocowane w ujściu kanału pachwinowego po "obluzowaniu" mogły przedostać się do tkanki podskórnej.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowny Panie,
Klipsy, którymi mocuje się siatkę przepuklinową są metalowe - nierozpuszczalne. Dlatego, jeżeli zauważył Pan " wędrujący" klips - należy go usunąć chirurgicznie.
Proponuję zwrócić się z tym problemem do lekarza operującego.
Pozdrawiam, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg