Uczucie pustki w głowie

Dzień dobry ! Mianowicie - mam uczucie pustki w głowie :) Irytuje mnie to bo nie mogę znaleźć na to rozwiązania, a w czym to przeszkadza? Otóż np. siedze na wykładzie - pada pytanie do ogółu, ja w 80% mam pustkę w glowie, gdy inni odpowiadają. Tak samo z rozwiazywaniem zadan np. Problem jest w tym, ze zaczynam tworzyć z tego przekonanie - masz pustke = jestes mniej inteligentny bo umysł nie pracuje wtedy itp i czuje się z tym źle ;/ Czy to normalne?Jak zaczac myslec odpowiednio? Pozdrawiam ! :)

Pozdrawiam!

Warto przyjrzeć się przyczyno trudności- czy jest to lęk przed ośmieszeniem? Odrzuceniem? - czyli raczej zaburzenia z kręgu trudności, fobii społecznych, czy zaburzeń osobowościowych. Czy raczej trudności w koncentracji uwagi? Zapominania? wówczas mogłoby to oznaczać inne zaburzenia np początki zaburzeń depresyjnych. Dobrze byłoby skonsultować się z psychologiem.

Witam,
pustka w głowie może się zdarzać każdemu w pewnych momentach życia czasem w określonego rodzaju sytuacjach, jeśli zauważa Pan, że tworzy się z tego już pewne przekonanie, być może warto się temu dokładniej przyjrzeć, określić sytuacje w których ta pustka się zdarza, odnaleźć ich przyczyny. W tym może pomóc psychoterapeuta, to pierwszy krok, drugim krokiem jest zapobieganie powstawaniom tych przekonań oraz ich modyfikacja. Pozdrawiam.