Upranie tabletek Euthyrox

Witam, Mam dość dziwne pytanie.. Robiłam pranie (program na 30 stopni) i niefartownie wrzuciłam do bębna razem z ciuchami opakowanie leku Euthyrox. Blister nie został naruszony, tabletki sie nie rozpuściły, wyglądają wporządku.. Chciałabym sie dowiedzieć czy nie zaszkodziła im wysoka temp. I czy mogę je nadal brać czy powinnam je wyrzucić. Dziękuje za odpowiedz, Pozdrawiam !

Dzień dobry,

Podwyższona temperatura + wirowanie mogły wpłynąć na aktywność L-tyorksyny w tabletkach nieco zmniejszając aktywność substancji czynnej. Dlatego bezpieczniej będzie jeśli zaopatrzy się Pani w nowe opakowanie leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz