Urazy stawu kolanowego polegające na uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego

Witam. Mam 18 lat. Miałem urazy stawu kolanowego polegające na uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego, oraz jakieś "przesunięcie" rzepki. W tym momencie to kolano dość mocno mi "strzela". Zupełnie tak jakby chrząstka się tam gniotła. Moje pytanie brzmi : Czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec ? Ewentualnie prosił bym o nazwy jakichś preparatów, które skutecznie odbudowują ten staw. Z góry dziękuję za odpowiedź :-). Pozdrawiam Serdecznie !

Szanowny Panie, opisując objawy sugeruje Pan kilka problemów związanych z Pana stawem kolanowym:
- osłabienie lub brak stabilizacji spowodowany uszkodzeniem (przerwaniem ?) więzadła krzyżowego przedniego,
- brak prawidłowej kongruencji ( dopasowania kości) w obrebie stawu rzepkowo udowego, który może być spowodowany co najmniej kilkoma schorzeniami ( np. przebyty uraz z następowym uszkodzeniem powierzchni chrzęstnych, nieprawidłowa budowa w zakresie tego stawu powodująca konflikt rzepkowo-udowy itp. )
- chondropatia czyli uszkodzenie chrząstki wynikające z innych powodów
Jednym słowem przed włączeniem leczenia - powinien Pan zgłosić się do ortopedy, który postawi rozpoznanie i zadecyduje czy w Pana wypadku należy wdrożyć postepowanie zachowawcze ( np. leki dostawowe ,o które Pan pyta: Syno-crom, Synvisc, Hyalgan, Go-on, Monovisc, Flexus itd lub leczenie rehabilitacyjne) czy też powinien Pan poddać się zabiegowi operacyjnemu (np. rekonstrukcja zerwanego ACL, uwolnienie boczne rzepki itd)
Życzę szybiego poworotu do pełnej formy.