Opis badania więzadła krzyżowego i stawu kolanowego

Proszę o odczyt: Więzadło krzyżowe przednie, tylne i boczne przyśrodkowe zmienione przeciążeniowo, umiarkowanie pogrubiałe o zachowanej ciągłości. Łąkotka boczna i przyśrodkowa zmieniona przeciążeniowo, róg tylny nieco spłaszczony. Chrząstki stawowe kłykci bocznych i przyśrodkowych kości udowych i piszczelowych z drobnymi nierównościami - chondropatia II. Chrząstka rzepki z dużymi ubytkami, na bocznej powierzchni niemal nieobecna, widoczne ogniska podchrzęstne - nasilona chondropatia IVst.  Lateralizacja rzepki na 10mm. Pogrubienie i obrzęk więzadła rzepki z towarzyszącym zwłaszcza w okolicy przyczepu górnego więzadła, z obrzękiem przylegającej części ciała tłuszczowego Hoffy - kolano skoczka. Obrzęk tkanek przedrzepkowych. Wysięk w kaletce przedrzepkowej powierzchownej grubości do 2mm. Niewielka ilość płynu w jamie stawowej. Ścięgno mięśnia czworogłowego z cechami entezopatii. Niewielki wysięk w kaletce brzuchato-półbłniastej.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza zlecajaćego powyzsze badanie. po przeanalizowaniu wyniku i badania lekarskiego bedzie mozna zalecic odpowiednie dalsze postępowanie.

Szanowna Pani, wynik rezonansu magnetycznego jest J E D Y N I E JEDNYM Z WIELU BADAŃ DODATKOWYCH !!!!!!!! Aby móc ustalić dalsze postępowanie w Pani wypadku niezbędne jest: przeprowadzenie wywiadu oraz badania klinicznego. Bowiem opisane w badaniu cechy bocznego przyparcia rzepki mogą wymagać : leczenia zachowawczego głównie rehabilitacji i/lub podania leków viscosupelemntujących i/lub PRP bądź leczenia operacyjnego : liberalizacji troczków rzepki, plastyki chrząstki itd. W ZALEŻNOŚCI OD OBJAWÓW KLINICZNYCH ORAZ EWENTUALNEGO OBRAZU W ARTROSKOPII. Zatem sugeruję kontakt z ortopedą, który poprowadzi Pani leczenie. Pozdrawiam