Usunięcie przykurczu małych palców

Czy wykonuje Pani zabiegi polegające na usunięciu przykurczu małych palców. Moja córka ma je od urodzenia teraz ma 22 lata i traumatyczne przeżycia, jak tylko ktoś zauważy i zapyta, aż się zaczynam obawiać o jej stan psychiczny. Ma wykonane prześwietlenia i lekarz z którym się konsultowała twierdził, że można coś z tym zrobić, ale czas oczekiwania jest długi. Jaki były koszt takiego zabiegu jaki jest czas oczekiwania i czy rekonwalescencja po zabiegu jest długa. Z góry dziękuję Violetta L.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie wiem o jaką naturę przykurczy dokładnie chodzi i co dokładnie obejmują co jest kluczowe w celu określenia zakresu operacji. Ważne jest konsultacji z ortopedą dziecięcym w tym celu. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
wrodzony przykurcz małych palców jest prawdopodobnie związany z wadą stawów międzypaliczkowych (kamptodaktylia). Ocena możliwości leczenia chirurgicznego jest możliwa na podstawie zdjęcia RTG oraz bezpośredniego badania klinicznego, na które pacjent musi się zgłosić osobiście. Tylko w części przypadków podejmujemy się wykonania zabiegu rekonstrukcyjnego - w tych, w których istnieje szansa na pojawienie się prawidłowej funkcji stawu. Wszelkie szczegóły dotyczące terminów, cen itp możemy Podać Pani tylko osobiście.