Uzależnienie od hazardu u partnera

Witam. Ok 2 lat temu mój mąż przyznał się że lubił grać na maszynach.Twierdził że się opamiętał bo zobaczył że przegrywa coraz więcej i do niczego to nie prowadzi rok temu wzieliśmy slub.ok2 miesięcy temu spotkałam go przypadkowo w miejscu gdzie znajdują się maszyny i w domu zrobiłam mu straszną awanture twierdził że nie gra pare dni później znalazłam w samochodzie pudełko a tam pare 5 zł.. przyznał się że pogrywa raz na jakiś czas za 30, 40 zł i obiecał że już nie będzie czy mam mu wierzyć ?

Niestety nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie i zapewnić, że mąż nie wróci do grania. Pani zdecydowała się na ślub z osobą uzależnioną i to niestety niesie za sobą ryzyko, że wróci do grania. Może warto pomyśleć o konsultacji w Poradni dla osób współuzależnionych.

Można przypuszczać, że mąż jest uzależniony od grania. Jednak dokładną diagnozę można postawić tylko w bezpośrednim kontakcie z psychoterapeutą.
Co do wiary w obietnice z tym jest różnie. Jeżeli ktoś jest faktycznie uzależniony to jakiekolwiek obietnice na nic się nie zdadzą. Pomóc może jedynie profesjonalna psychoterapia, sama osoba uzależniona nie potrafi sobie pomóc.
Uzależnienia mają to do siebie, że jeżeli już się pojawiło to ma tendencję do pogarszania sytuacji i pogłębiania uzależnienia.