Jak poradzić sobie z uzależnieniem od hazardu?

Witam Mam poważny problem z hazardem. Od około roku gram w kasynie internetowym i przegralam już ogrom pieniędzy ok 60 tysięcy, a najgorsze w t wszystkim jest to że zasłużyłem swojego partnera biorąc na niego chwilowki bez jego wiedzy. Nie mam juz pomysłu na siebie i najchętniej wzięła bym garść tabletek i uciekła od tego wszystkiego w taki sposób.... czy jest jaka kolwiek nadzieja na wyjście z mojej sytuacji???

Zaabsorbowanie hazardem lub zarabianiem pieniędzy na udział w grach hazardowych.
Przeznaczenie na hazard większej ilości pieniędzy i więcej czasu niż to było planowane.
Potrzeba zwiększania rozmiarów i częstotliwości zakładów, aby osiągnąć pożądane pobudzenie.
Niepokój i rozdrażnienie, gdy nie ma możliwości uprawiania hazardu.
Powtarzające się zachowania: utrata pieniędzy w grze hazardowej i próba odzyskania strat w grze w kolejnych dniach.
Podejmowanie prób kontrolowania lub powstrzymania się od grania.
Uprawianie hazardu dla uzyskiwania społecznych lub zawodowych korzyści.
Rezygnowanie z ważnych działań rekreacyjnych, zawodowych i społecznych dla hazardu.
Kontynuacja uprawiania hazardu pomimo niemożności spłacania długów lub/i pomimo sygnałów o istnieniu problemów zawodowych, prawnych, rodzinnych, społecznych, których źródłem jest hazard.
Jeśli w powyższych odpowiedziach jest dużo twierdzących to oznacza to, że nadszedł Twój czas na leczenie hazardu. Nadzieją na wyjście z tej sytuacji jest psychoterapia, do której zachęcam jak najszybciej.
Pozdrawiam Monika Wróbel