W jakim kierunku prowadzić leczenie?

Dzień dobry, jestem mężczyzną w wieku 30 lat. Nie pale i nigdy nie palilem nałogowo, oraz raczej stronie od alkoholu. Od dziecka miałem powiekszone migdały ale żaden z lekarzy u ktorych to konsultowałem, nie sugerował ich usunięcia. Około. roku temu zauwazyłem u siebie na lewej scianie gardła za migdałem zgrubienie, ktore w dotyku jest twarde niemal jak kosc przykryta tkanką. Laryngolog u którego zapisałem sie na wizytę w celu sprawdzenia co jest grane stwierdził, że to cześć przerośniętego migdała, ostatnio jednak (rok po tamtej wizycie) zauważyłem, że ten "guz" się powiększył o ok. 20%. zaczyna się na wysokości języka i ciągnie się do góry aż przez cala siane gardła. W dotyku jest dość dobrze unerwiony i tak jak wspomniałem wcześniej nieporównywalnie bardziej twardy niż prawy czy lewy migdal. Proszę, o podpowiedz w jakim kierunku prowadzić leczenie, czy o ponowna konsultacje zwrócić się do laryngologa czy może lepiej od razu do onkologa? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Prawdopodobnie są to wyrostki rylcowate /wyrośla kostne/ które każdy z nas posiada. U niektórych są grubsze lub dłuższe i mogą być wyczuwalne na szyi pod uchem lub w gardle za migdałkami podniebiennymi. Spokojnie. Na początku zróbcie rtg twarzoczaszki celowane na wyrostki rylcowate.