W lewej pachwinie w spoczynku bez cech przepukliny, w trakcie wykonywania próby Valsalwy

Dzień dobry mialam wykonywane usg pachwin ponieważ chirurg wyczuł coś podczas kaszlu w lewej pachwinie. Niestety do wizyty u chirurga jeszcze trochę czasu chciałabym prosić o konsultacje oto opis usg: W lewej pachwinie w spoczynku bez cech przepukliny, w trakcie wykonywania próby Valsalwy uwidoczniono uwypuklanie się worka przepuklinowego do kanalu pachwinowego przyśrodkowo do naczyń biodrowych, wrota 5mm, nie zawiera pętli jelitowych. Prawa pachwina w normie. Czy potrzebna jest operacja?

Wynika z tego, że w USG rozpoznano ewidentnie przepuklinę, więc w takim przypadku jedynie skutecznym sposobem leczenia jest operacja. Decyzję bezpośrednią w tej sprawie podejmie chirurg prowadzący.