Wartość odżywcza piwa

Czy piwo ma dobre właściwości dla organizmu, jak wpija się 0.5 litra dziennie, bez podjadania chipsów?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Osobiście nie podzielam takiej opinii, jednak w/g badań piwo zawiera znaczne ilości witamin, antyoksydantów, związków mineralnych i błonnika. Konsumpcja jednego piwa dziennie zapewnia około 3-5% rekomendowanej ilości kalorii, a jego wartość kaloryczna jest zbliżona do wartości kalorycznej soków.

Witaj
500ml piwa to 250 kcal, czyli tle co pół tabliczki czekolady.
Piwo oprócz kcal z alkoholu, dostarcza a także kcal z węglowodanów zawartych w piwie - około 80kcal.
W piwie znajdują się znikome ilości witamin z grupy B. Piwo to napój z walorami smakowymi niż odżywczymi.
Pijąc piwo i jedząc chipsy to popołudnie lub wieczór z dużą ilością pustych kalori.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek