Wpływ tomografii komputerowej na zdrowie

Witam mam pytanie dotyczace szkodliwosci tomografii komputerowej i rtg. Otoz od stycznia tego roku do dzisiejszego dnia mialem 2 tomografie glowy 1 tomografie zatok 1 zdjecie pantomograficzne oraz 2 zdjecia rtg klatka i kregoslup szyjny. Czy cos mi grozi przy takiej dawce promieniowania? Jakie moga byc powiklania oraz jakie badania zrobic aby wykryc czy nie uszkodzilem komorek,tkanek,dna,krwi proszę o konkretne podpowiedzi dodam ze chce się przebadac prywatnie z kazdej strony więc proszę calosc

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma konieczności wykonywania żadnych badań, ewentualne powikłania dają zwykle powikłania w przyszłości. Obecnie narażenie na promieniowanie w czasie TK i RTG jest o wiele mniejsze niż kiedyś i zwykle nie powodują te badania negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Mam nadzieje tylko ze były wskazania do ich wykonania i wykonywał je Pan z zalecenia lekarza a nie tak jak teraz na własną rękę... Wykonywanie na oślep miliona badań zwykle nie pomga i nic nie wnosi do diagnostyki, także proszę uważać na przyszłość...