Wybrzuszenia na skórze po zginaniu nóg i na rękach

Nie mam pojęcia do jakiego lekarza, chirurga czy ortopedy mam się zwrócić z tym pytaniem. Przed rokiem pokazała mi się w zgięciu kolana lewej nogi, wielkości piłeczki pingpongowej niebolesna gula. Pomagałam przy fugowaniu płytek i po kilku godzinach na klęczkach, zauważyłam ją. Po paru dniach zginęła. Potem w ciągu roku pojawiała się i znikała. Tym razem po remoncie, też bardzo się napracowałam i wyszła mi ponownie, ale już wielkości jabłka. Nie przeszkadza przy zginaniu nogi - (gdzieś ginie). Dotykowo, jakby jakiś mięsień. Czasem, na nadgarstku, po przesileniu ręki pojawiają się takie gulki i to jest coś podobnego. Dziś po raz pierwszy zaczęła mi przeszkadzać przy chodzeniu i lekko pobolewać. Zaniepokoiło mnie to i dlatego postanowiłam zasięgnąć porady. Mieszkam na wsi, mam 75 lat, do lekarza muszę dojechać, dlatego zwracam się do Państwa. Za poradę z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Opisywana przez Panią zmiana jest prawdopodobnie torbielą Beckera, która pojawia się właśnie w opisanej przez Panią lokalizacji. Jednak aby po to potwierdzić konieczne jest obejrzenie zmiany przez lekarza.
Zmian ta powstaje najczęściej uszkodzenia w wyniku urazu tylnej ściany torebki stawowej, lub w wyniku zapalenia kaletki. Leczenie jest zależne od wielkości zmiany i dolegliwości które wywołuje. W zmianach dużych najczęściej wskazane jest leczenie operacyjne, w zmianach mniejszych wskazana jest rehabilitacja.
Wskazana jest wizyta u specjalisty, najlepiej ortopedy - konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam