Wykonanie badania bhcg po 3 miesiącach od stosunku a ciąża

Czy istnieje takie prawdopodobieństwo że test beta hcg wykonany po 3 miesiącach od stosunku nie wykryje ciąży?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wykluczając ewentualny błąd laboratoryjny (zdarzający się niezwykle rzadko) lub błąd ludzki - nie ma takiej możliwości. W celu wykluczenia powyższych wystarczy powtórzyć badanie. Jeśli wyniki będą takie same - nie ma mowy o pomyłce.