Wymioty, biegunka u 5,5-letniego dziecka

Synek 5,5 lat.od srody Silna biegunka ,co jakis czas wymioty,najpierw papkowata,pozniej wodnista,o wygladzie piasku,Bole brzuszka wzdecia,smierdzace gazy,jeden dzien przerwy,bez wymiotowal I biegunki,dzisiaj w nocy znowu. Probowalam z nifuroksazydem,ale odstawilam nie wiedziec czy bylo to sluszne,niewielka goraczka na poczatku choroby,prosze o podpowiedz co by to moglo byc .z gory dziekuje

Aleksander Ropielewski

Najpewniej jest to infekcja wirusowa (najczęstsza przyczyna biegunek w naszej szerokości geograficznej). Niezależnie od przyczyy stosowanie nifuroksazydu jest bezcelowe i na przyszłóść proszę go nie stosować ponieważ nie ma on pozytywnego efektu. Bez przeprowadzeniabadania klinicznego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi i sugeruję kontakt z pediatrą.