Wynik badania w kierunku toksoplazmozy w 17 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 17 tygodniu ciąży. Wyniki badań na toksoplazmozę z marca: Przeciwciała w kl. IgG >650 IU/ml (normy: <1,0 niereaktywny, od 1,0 do <3,0 niejednoznaczny, >3,0 reaktywny). Wynik Weryfikacja - Toksoplazma IgM : Przeciwciała w kl. IgM 0,56 S/CO (normy : ujemny <0,55, wątpliwy 0,55 - 0,64, dodatni > 0,64). Dzisiaj odebrałam powtórzone wyniki: IgG 1154 IU/ml (<1ujemny,1-3 wątpliwy,>3dodatni), brak wyniku IgM, awidność 80,7%. Kontrola za 2 tygodnie. Czy konieczne jest podanie antybiotyku?

Aleksander Ropielewski

Decyzję opierałbym na objawach klinicznych oraz badaniu USG płodu. Nie mogę jednoznacznie się wypowiedzieć.