Wynik RTG klatki piersiowej u mamy

Dzień Dobry moja mama miała RTG klatki piersiowej w której wyszło, "zwraca uwagę jama rzutująca na śródpiersie 7 na 7 cm, brak zmian ogniskowych. Konieczna dalsza diagnstyka TK. Dodam, że mama nie kaszle. Bardzo proszę o informację czy może to być coś poważnego.

Podany przez Panią opis jest dość dziwny. Jeśli mama nie miała żadnych operacji torakochirurgicznych w przeszłości, to rzeczywiście warto jak najszybciej wykonać tomografię lub ponownie zdjęcie rtg i dać do oceny innemu lekarzowi.

Z poważaniem,

Marek Derkacz