Wynik RTG kręgosłupa 38-letniej osoby do interpretacji

Witam serdecznie.Wynik MR:Lewostr.skolioza k.lędźwiowego.Pośrod-lewoboczna przepukl.tarczy m/k L4/5 uciska worek oponowy od str.lewej i zawężająca lewy otwór m/k.Pośrodkowo-lewob. wypuklina tarczy m/k L5/s1 uciska lewy korzeń n.rdzeniowego,zawęża lewy otwór m/k.Cechy zwyrodnienia tarczy m/k na poz.dyskopatii.Jest to drugi MR,boje się zrobić ostatni odcinek-piersiowy.Strach przed wizytą u specjalistów paraliżuje bardziej,niż ból.Czy ten opis kwalifikuje pod "nóż"?Pozdrawiam

witam,
przede wszystkim należy leczyć pacjenta a nie jego wyniki badań, wszystko zależy od Pani dolegliwości ich nasilenia . Warto pamiętać oodpowiedniej rehabilitacji , nawet jesli ktoś zaproponuje zabieg a Pani się zgodzi to trzeba się odpowiednio przygotować przed i odpowiednio rehabilitować po zabiegu. Dlatego warto spróbować podjąc rehabilitację już teraz może ona znacznie złagodzić lub znieść objawy bolowe.
Pozdrawiam