Wyniki badania płatów tarczycy

prawy plat-40mm x 31mm x >70mm lewy plat -32mm x 17mm x >70mm ciesn ok 6mm oba płaty schodzące zamostkowo,niejednorodne z obecnością licznych ,morfologicznie heterogennych obszarow guzkowatych. W płacie prawym uwage zwaracają; -Litotorbielowata zmiana otoczona hypoegogenna otoczka o wy,ok 28x31x46mm-zmiana schodzi poniżej mostka i jest tworzona w większości przez element torbielowaty -Niejednorodna izoechogenna zmiana w gornym biegunie plata prawego,otoczona hypochogenna otoczka ok 13x15x12mm. W płacie lewym zwracaja uwagę:litotorbielowata zmiana o wym ok 12x13x7,5mm guzowaty obszar sr ok 13 mm ze zwapnieniami na obwodzie oraz izochogenny obszar z obecnością zwapnień ok 18x23mm W obu płatach obecne zwapnienia. Przytarczyc w wykonaniu badania nie uwidoczniono. Po stronie lewej wzdłuż naczyń szyjnych widoczne 2 powiekszone patologicznie węzły chłonne o wym do ok 20x15mm. Bardzo prosimy o pomoc,cala rodzina odchodzi od zmyslow a nie mamy jak sie dostac do endo.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, na pewno zalecane jest wykonanie biopsji zmian opisanych w tarczycy. Prawdopodobnie zaleceniem endokrynologa będzie takze udanie sie do chirurga celem kwalifikacji do operacji tarczycy ze względu na mnogość zmian i ich ewentualny charakter. Musi sie jednak Pani dostać do endokrynologa badz chirurga. Pozdrawiam