Wyniki cytologii i intensywne zapalenie pochwy

Witam! Odebrałam dziś wyniki cytologii i stwierdzono u mnie intensywne zapalenie pochwy, dostałam antybiotyk. Mam stałego partnera seksualnego od roku i stąd moje pytanie czy mogłam się tym zarazić od niego i czy On również powinien się leczyć? I czy w przypadku kiedy skończę leczenie będe mogła ponownie się tym zarazić ? Czytałam że nie zawsze zapalenie pochwy bierze się z przeniesienia drogą płciową. Proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie zawsze stan zapalny pochwy powstaje na podłożu kontaktów seksualnych. Nie można wykluczyć nawrotu infekcji po zakończonym leczeniu. Jeśli u partnera nie występują niepokojące objawy to nie ma konieczności dodatkowej diagnostyki. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.