Zabieg operacyjny tarczycy a pielęgnacja rany

Dzień dobry, proszę o poradę. 19 czerwca miałam operację na tarczycę, 29 czerwca chirurg polecił mi pielęgnować ranę preparatem Unigel, by w przyszłości blizna była mniej widoczna. Jak długo mogę smarować ranę żelem i czy smarować miejsca, z których zeszły już strupy?

Unigel to preparat do stosowania zgodnie z zaleceniem na ranę. Jeżeli jest ona już zagojona, po odpadnięciu strupów, dla poprawy jakości blizny, można zastosować preparaty zawierające silikon.