Zaburzenia odżywiania i słaby apetyt u 14-latki

Córka ma 14 lat trenuje lekkoatletykę Niestety nie chce jeść ,Zdarzają się dni że do godziny 17 oprócz garści płatków nic nie je . Wraca do domu zmęczona nie ma siły robić lekcji,jest senna.Kłamie że jadła po czym znajduję całe śniadanie nie tknięte.Jest inteligentna osobą zdaża się ,jednak ż dostaje słabe oceny ze sprawdzianów chociaż gdy ćwiczy w domu wszystko rozumie popełnia jednak błędy typu , źle doda, pomyli znaki ,pomyli wzory , lub źle przepisze. Co robić?

Jeżeli zauważa Pani u córki problemy z odżywianiem powinna Pani jak najszybciej poszukać pomocy specjalisty (najlepiej z ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania). Opisane przez Panią objawy są częstym symptomem zaczątków anoreksji i nie powinny być bagatelizowane (zjawisko to występuje szczególnie często u dziewczynek uprawiających sporty wymagające utrzymania niskiej masy ciała jak lekkoatletyka). Problemy w szkole są zapewne wynikiem osłabienia spowodowanego niedoborami energii i składników odżywczych. W okresie rozwojowym ma to szczególne znaczenie, gdyż potrzeba mnóstwa składników odżywczych do prawidłowego odżywienia mózgu i umożliwienia rozwoju zdolności intelektualnych. Życzę Pani wytrwałości i powodzenia.