Zaczerwienione miejsce po ukąszeniu a rumień po kleszczu

Panie Doktorze, 10.07.2015 coś mnie ukąsiło w łydkę wieczorem na spacerze w mieście. Drugiego dnia miejsce zaczerwienione i strasznie swędziało przez 2-3 dni.Drapałem się.Po tygodniu zrobiło się większe ok 4 cm było lekko różowe w środku i sinawe na obwodzie.Nie swędziało i nie bolało. Dostałem azytromycynę przez 5 dni. Po 2 dniach leczenia jest bledsze. Czy mógł to być rumień po kleszczu (którego nie było w tym miejscu)?Czy przepisany antybiotyk pomoże w takim przypadku?Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę kierować się zaleceniami lekarskimi.