Czym posmarować zaognione swędzące miejsce po ukąszeniu klescza

Witam, proszę mi powiedzieć czy moge czymś posmarować zaognione i swędzące miejsce po ukąszeniu kleszcza. Dostałam od lekarza tabletki azitrox 500, ale wcześniej zaognione miejsce mnie nie swędziało, a teraz bardzo swędzi. Czy moge czyms posmarować to miejsce. W środku zaczerwienionego miejsca zrobil się dosyc spory ciemny strup z wklęśniętym otworem. Dopiero drugi dzien biore antybiotyk. Z góry dziękuję za odpowiedż.Miranda

Witam,
nie napisała pani ile dni minęło od pojawienia się kleszcza..
Jeżeli miejsce ukaszenia jest zaognione i odczyn zapalny się powieksza proszę ponownie udac sie do lekarza.