Sine miejsce ukąszenia przez kleszcza

Witam!Parę dni temu we wtorek zostałam ukąszona przez kleszcza blisko kostki u lewej nogi. Wczoraj kostka i okolice jej bardzo napuchły,odczuwając przy tym okropny ból i problem z chodzeniem.Tego samego dnia natychmiast udałam się do lekarza,stwierdził,że jest to zapalenie i przepisał antybiotyk,zalecając trzymanie nogi w górze.Od wczoraj zażywam antybiotyk,miejsce ukąszenia przez kleszcza jest sine,a krew stała się ciemniejsza,lecz wydaje się,że opuchlizna troszkę zmalała,mam się niepokoić?

Witam Panią,
proszę uzbroić się w cierpliwość.Jest Pani zabezpieczona przyjmując antybiotyk.Antybiotyk przyjmuje Pani zbyt krótko aby mógł zadziałać w pełni.Może Pani przyjąć np 1 tabl Ibuprofenu lub 1 tabl Paracetamolu doraźnie,,jeżeli ból jest nadal dokuczliwy.
pozdrawiam,Katarzyna Mudel