Rumień u dziecka po ukąszeniu przez kleszcza

moje dziecko 2,9 m-cy zostało ukąszone przez kleszcza koniec wrzesnia, badanie krwi wyszło po 3 tyg ujemne, następnie po ok 2,5 miesiąca zauważyłam rumień w okolicy ukąszenia (oko czerwone i dookoła rumień o nieregularnym kształcie) ponowna wizyta zakaźnym szpitalu u lakarza który stwierdził "podrażnienie", jednak ponieważ rumień się powiększał po 5 dniach poszłam do lekarza POZ - zaniepokojona, który stwierdził rumień. mała jest na antybiotyku , a badanie ponownie wyszło ujemne krwi. Co to jest

Witam! Opisany rumień może być wynikiem infekcji krętkiem boreliozy. Dziecko w tej sytuacji powinno otrzymać antybiotykoterapię. Badania w kierunku borelizoy należy powtórzyć kilka tygodni po zakończeniu leczenia.