Zaczerwieniony guzek za uchem w przebiegu WZW typu B

witam, parę dni temu pojawił się za moim lewym uchem, na samym dole ucha guzek wielkości grochu, boli przy dotykaniu i jest lekko zaczerwieniony. nie mam pojęcia co to jest. dodam ze mam wzw b. poza tym ciągle choruje, w sensie przeziębienia, anginy i takie tam. mam słabą odporność. czy to objaw zapalenia węzła chłonnego czy może kaszak czy jeszcze coś innego? mam się martwić czy zbagatelizować to? iść do lekarza cz poczekać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana to najpewniej powiększony węzeł chłonny. Teoretycznie może być to jednak także zapalenie mieszka włosowego czy też kaszak. Sugeruję, by zmianę ocenił lekarz POZ.