Zadrapanie przez kota pogryzionego przez nieznane zwierzę a wskazania do zaczepienia przeciw wściekliźnie

czy po niewielkim zadrapaniu pazurem na palcu u nogi kota, który został pogryziony przez niewiadome zwierzę prawdopodobnie jakiegoś psa, należy natychmiast szczepić się na wściekliznę ?( Kot nie wykazuje objawów chorobowych i jest pod obserwacją vet) Czy poczekać na wyniki obserwacji zwierzęcia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych, który zaleci właściwe postępowanie. Najpewniej wystarczy jednak tylko obserwacja.