Zaległości w randkowaniu

Mam 21 lat i nigdy nie byłam na randece. Kiedyś, w gimnazjum i liceum, wydawało mi się, że jestem dziękin temu mądrzejsza od 16-latek, które z kimś chodziły, jednak często chodzenie nie przeszkadzało im w nauce. Teraz, przyznam się, zaczynam tego żałować, zaczyna mnie interesować płeć przeciwna, ale boję się braku doświadczenia. Nie ciągnie mnie jednak do ślubu, czuję się jak 15-latka na pierwszej randce. Jak zwalczyć te zaległości?

Niezależnie od tego, kiedy się zaczyna ważne, żeby czuć się sobą, akceptować siebie i być świadomym swoich potrzeb i oczekiwań. Doświadczenie bywa pomocne, ale bywa tez przeszkodą (porównywanie). Zachęcam Panią do spontaniczności i odkrywania siebie jako dziewczyny/kobiety w relacjach.

Dzień dobry!

Każde początki są emocjonujące i stresujące. Wprawa i doświadczenie przychodzi jednak szybko. Pierwsza randka będzie tylko jedna, a z każdą kolejną Pani wiedza, doświadczenie i samoświadomość będą już tylko większe.
Jednocześnie, do randkowania przygotowują nas też inne relacje z ludźmi, wszystkie przeprowadzone w życiu rozmowy, znajomości, przyjaźnie, spotkania. Randka nie jest diametralnie inna niż wszystkie inne kontakty z ludźmi.

Pozdrawiam!