Zapalenie tchawicy i ucisk w krtani

Jakoś tydzien temu miałem zapalenie tchawicy, teraz odczuwam węzły chłonne ucisk w krtani, jakbym tam cos miał, stresuje się tym niesamowicie, byłem u laryngologa wkładał mi lusterko dość głeboko do gardła i stwierdził że jeszcze mam jakieś zapalenie, jestem panikarzem (możliwa nerwica) Odrazu powiem, że nie jest to Globus histericus. Uczucie w krtani mam podczas przełykania, wyniki morfoligiczne robione ok.2-3tyg temu są w normie. Prosze o pomoc

Witam,
najwyrażniej lekarz dopatruje się śladów zapalnych,które mogą Pana podrażniać.Nerwica diagnozowana jest dopiero,gdy nie ma widocznych schorzeń fizycznych.Co dopaniki,o której Pan wspomina,może istnieć jako skutek innych,przeszłych doświadczeń lękowych i jeżeli pojawia się często,mozna podjąc psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie.