Zastrzyki Lincocin 300mg przy ropiejących wrzodach na ciele

Witam moja babcia ma ponad 90 lat i ropiejąco wrzodowe rany na ciele( stopach). dostaje zastrzyki lincocin 300mg. Czy te zastrzyki jej nie zaszkodzą ? dziękuje za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Lek ten jest stosowany w ciężkich zakażeniach. Każde leczenie może nieść ze sobą ryzyko działań niepożądanych. Sądzę, że przy występowaniu zmian ropnych była konieczność włączenia takiego leczenia. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.