Zatrzymanie rozwoju zarodka w ciąży bliźniaczej

Dwa dni temu potwierdzono na usg, że jestem w ciąży - 6.1 t.c. Okazało się, że są to bliźniaki. GS I śr. 11mm z echem zarodka. GS II śr. 11mm - echa zarodka nie uwidoczniono. Czy jest jeszcze szansa, że z drugim zarodkiem będzie wszystko dobrze? Może być tak, że jednemu pokazuje się echo w innym czasie niż drugiemu? Jeśli ten drugi nie przeżyje, co się z nim stanie? Nie stanowi to zagrożenia dla tego, który rowija się prawidłowo? Kolejne usg mam za 1,5 tygodnia.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest dalsza obserwacja i należy być przygotowanym na każdą wymienioną ewentualność. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.