Zawartość progestagenu w tabletkach antykoncepcyjnych Naraya

Dlaczego w tabletkach antykoncepcyjnych naraya jest tak dużo progestagenu aż 3 mg, czy to nie za dużo w innych tabletachach dawka tego hormonu nie przekracza 1mg ? Czy nie jest to odpowiedni lek ? Jakie tabletki antykoncepcyjne mają najmniejsza dawkę hormonów i jak odróżniać ich skład?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam ponownie. Dobór metody antykoncepcji to sprawa indywidualna. Najlepiej skontaktować się ze swoim ginekologiem, który zapewne przeprowadzi badania i pomoże wybrać skuteczną, a jednocześnie niepowodującą większych powikłań metodę.
Proszę zapoznać się z tym artykułem.
http://www.euroclinix.pl/jak-wybrac-tabletki-antykoncepcyjne.html
Odnośnie ilości progesteronu a dokładnie ( drospirenonu) akurat w takiej dawce preparatu można powiedzieć iż ma przeciwdziałać retencji płynów w organizmie. Jednak niekoniecznie jego odwadniająca funkcja się ujawni. U kobiet (nie wszystkich), które przyjmowały środki z drospirenonem, zauważa się spadek masy ciała, związany z jego właściwościami odwadniającymi oraz złagodzenie objawów napięcia przedmiesiączkowego. Panie zgłaszają również poprawę stanu cery.