Zawroty głowy i stosowanie leków na nerwicę

od lat choruję na nerwicę.Biorę leki Doxepinum clonozepamum jak również leki na ciśnienie.Ostatnio mam zawroty głowy wtedy pocę się jest mi słabo,ostatnio miałam wrażenie,że serce mi staje,i kręciłi mi się w głowie a przy tym poty i lęk.za chwilę przeszło

Prof. dr hab. n. med. Iwona MaĹgorzata KĹoszewska

Proszę porozmawiać z lekarzem, który zleca leki i zna Pani objawy nerwicowe.

Witam serdecznie

Na pewno warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i powiedzieć mu o swych odczuciach, bo może zmienić dawkę leku lub dostosować lek do Pani potrzeb. Pani objawy , które opisuje są typowe dla nerwicy i dobrze by było podjąć psychoterapię , żeby Pani zaczęła sobie radzić z tymi objawami i przepracowała ważne dla Pani rzeczy.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam serdecznie,skoro leki - brane od dawna nie pomagają, proponowałabym spróbować psychoterapii, jeżeli chodzi o tego typu objawy terapia poznawczo-behawioralna przynosi dobre efekty. Opisane przez Panią objawy na pewno znacznie utrudniają funkcjonowanie, warto zadbać o siebie i dać sobie szansę na trochę większy komfort życia. Pozdrawiam serdecznie