Zazdrość w związku o dziewczynę

Witam. mam bardzo duży problem. Otóż jestem z dziewczyną. Jestem z nią już 7 miesięcy (albo dopiero) i jesteśmy szczęśliwi. Mój problem polega na tym, że jestem zazdrosny i chyba za dużo od niej wymagam. A mianowicie chodzi mi o to, że jest mi wierna,ale ja chce ją tylko da siebie,ciągle z nią być,żeby ona widziała tylko mnie itp.Chodzi o to, że jak z nią o tym rozmawiałem ona mi mówiła że zawsze mnie widzi itp i nie powinienem się teoretycznie złościć na to i ma racje!Ale ja nie umiem. Pomocy.

Witam. Nadmierna zazdrość partnera jest trudna do zniesienia i jest przeszkodą do budowania dobrego, satysfakcjonującego związku. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być Pana przekonania dotyczące zaufania innym ludziom, zaufania w związku, zaufania kobiecie. Przekonania tworzą się pod wpływem wczesniejszych doświadczeń, tego co myślimy o sobie, o otaczającym świecie. Być może ktoś dla Pana ważny kiedyś zawiódł Pana zaufanie. Dobrze byłoby o tym porozmawiać z psychologiem i zastanowić się wspólnie nad przyczynami zazdrości i znaleźć drogę do zaufania partnerce. Poza tym napisał Pan o tym, że chciałby spędzać z dziewczyną prawie cały czas. Oczywiście wspólny czas w związku jest bardzo ważny ale równocześnie każdy z partnerów potrzebuje własnej przestrzeni tylko dla siebie. Proszę rozważyć spotkanie z psychologiem aby o tym porozmawiać i znaleźć rozwiązanie Pana kłopotów. Pozdrawiam

Niestety przesadna zazdrość często doprowadza do rozpadu związku. Powinniście pójść na terapię par do psychoterapeuty, gdzie moglibyście poćwiczyć i nauczyć się być ze sobą bez konfliktów.
Pozdrawiam.