Dlaczego jestem chorobliwie zazdrosny o moją dziewczynę?

Witam. Mój problem polega na tym, że jestem chorobliwie zazdrosny o moją dziewczynę. Często sprawdzam co lajkuje na portalach społecznościowych, jestem zazdrosny o nowego fotografa mojej dziewczyny (wczesniej była to płeć żeńska teraz jest odwrotnie) cały czas myślę że mnie z nim zdradzi, czepiam się że z nim pisz (jak wiem, nie robi to dla przyjemności tylko w sprawach sesji itp). Czasami gdy dłużej nie odpisuje pojawiają się myśli że odpisuje jakiemuś obcemu mężczyźnie. Jak mam temu zaradzić?

Witam,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą. Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Jeżeli zdrada nie miała miejsca, to przyczyną zazdrości
najczęściej jest niska samoocena,
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnerki, poczucie dyskomfortu spowodowane
raczej wyobrażoną zdradą sprawiają, że jest Pan podejrzliwy
wobec swojej partnerki.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków.
Dziewczyna może mieć dość bezpodstawnych podejrzeń,
zarzutów i pretensji.
Jeżeli trudno Panu samemu uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zbudować zaufanie do partnerki, dzięki czemu
będzie Pan mógł stworzyć stabilny, satysfakcjonujący związek.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl