Chorobliwa zazdrość o dziewczynę i rozstanie

Witam, jestem chorobliwie zazdrosny o moją dziewczynę, byliśmy w związku na odległość I wtedy zaczęła się moja zazdrość, o to gdzie wychodzi z kim i dlaczego. Zamieszkałem z nią z nadzieją że to mi minie, było dobrze przez kilka miesięcy, później zazdrość wróciła. Kontrolowałem jej wiadomości, z kim się spotykała i krytykowałem jej wyzywający ubiór. Rozstaliśmy się z powodu mojego braku zaufania. Chciałbym do niej wrócić, proszę o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, prosze przede wszystkim zmienić swoje zachowanie. Warto wybrać sie na terapie do psychoterapeuty, ktory zidentyfikuje problem. Pozdrawiam

Witam,

Polecam tekst na moim blogu: anna-mochnaczewska.bloog.pl o schemacie porzucenia pod tytułem "przecież ja Cię tak bardzo kocham". Opisuję w nim co między innymi powoduje, że tak bardzo kontrolujemy bliską nam osobę.
Pana zachowanie wynika z braku poczucia bezpieczeństwa. Najprawdopodobniej może być to związane z Pana doświadczeniami braku pełnego zaufania do bliskich osób.
Często tak silna miłość powiązania z ogromnym lękiem, że osoba bliska może odejść powoduje, iż wykańczamy związek. Osoba po drugiej stronie nie jest w stanie tego wytrzymać i najczęściej odchodzi. Osoba opuszczona pozostaje z poczuciem pustki i kolejnym bardzo traumatycznym doświadczeniem. To jeszcze bardziej pogłębia lęk przed byciem zostawionym w kolejnych związkach.
Proponowałabym aby skorzystał Pan z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Panu zrozumieć co się z Panem dzieje i dlaczego tak bardzo potrzebuje Pan kontrolować dziewczynę. Terapia może również pomoc jak radzić sobie z uczuciem obezwładniającej zazdrości tak aby nie dochodziło do eskalacji emocji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły w tym trudnym dla Pana momencie.

Anna Mochnaczewska