Zgrubienie przy bliźnie po cesarskim cięciu

Dwa pytania 4 tygodnie temu miałam CC, krwawienie się skończyło w połowie drugiego tygodnia. Kilka dni był spokój, teraz znów plamienie wróciło. Czego to może być wina? Nad blizną, po lewej stronie, wyczułam zgrubienie, które biegnie wzdłuż blizny,mniej więcej 2 cm, nie boli, nie widać tego, tylko jest to wyczuwalne pod palcami. Czy jest powód do niepokoju? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli plamienie pojawiło się ponownie, sugerowałabym konsultację ze specjalistą ginekologiem. Opisane zgrubienie to najpewniej wynik gojącej się rany.