Zmiana pory dnia w przyjmowaniu Yasminelle

witam. chcciałabym się zapytać czy można zmienić godzinę brania taletek anty ? biorę yasminellę. chciałabym zmienic pore z wieczora na rano? czy osłabnie ich działanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję taką zmianę uczynić przy rozpoczęciu następnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Najlepiej aby zmiana godzinowa nie przekraczała 12 godzin.

Witam. Proszę przyjąć tabletkę wieczorem o stałej porze, natomiast następnego dnia rano, o nowo wyznaczonej godzinie. W kolejnych dniach proszę przyjmować tabletki już o nowej porze rano. W ten sposób przyjmie Pani 2 tabletki w relatywnie krótkim czasie, ale ochrona antykoncepcyjna nie zostanie zmniejszona.