Znęcanie fizyczne i agresja męża

Witam serdecznie.maz sie nademna zneca.szarpie popycha wyzywa i uderza w twarz.chce zglosic to na policje.strasznie sie boje i denerwuje.jest to strasznie trudne.chcialabym sie dowiedziec jak wyglada taka rozmowa. Czy musze miec dobitne dowody by cokolwiek zostalo zrobione?mam tylko pare.siniakow na rekach.w twarz dostalam tyle razy i raz w glowe.niema nic. Prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie, Podjęłaś dobrą decyzję, aby przerwać agresję Twojego męża. Warto byłoby zrobić obdukcję lekarską. Poza tym, czy masz sąsiadów, którzy słyszą Wasze kłótnie i mogliby poświadczyć na Twoją korzyść? Spróbuj zgłosić się do centrum interwencji kryzysowej - tam dokładnie powiedzą Ci, co możesz zrobić. Pomoc możesz również znaleźć dzwoniąc na Niebieską Linię (tel. 0 800 120 002, Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie czynne pon-sob 10.00-22.00, niedziela i święta 8.00-16.00). Pozdrawiam

Witam,

przemoc domowa (psychiczna, fizyczna, ekonomiczna), to problem złożony, który wymaga wsparcia innych osób, służb - policjanta, pracownika socjalnego, psychologa, lekarza, prawnika. Należy postawić granice prawne sprawcy, które uniemożliwią dalsze znęcanie się. W tym celu proszę zgłosić się komisariatu policji lub wezwać pomoc w trakcie awantury domowej. Proszę wszcząć procedurę niebieskiej karty (to jest obowiązek policji), to jest taka notatka służbowa, która umożliwia systematyczny nadzór i bezpieczeństwo dla ofiary przemocy. Rozmowa z funkcjonariuszem policji jest ukierunkowana na procedurę niebieskiej karty, trzeba odpowiadać na pytania. Proszę dłużej nie czekać, proszę zgłosić się na policję, nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam