16 lat 172 cm i 59 kg - powinnam schudnąć?

Witam. Mój problem polega na tym, iż od 4 miesięcy próbuje się odchudzić bo jestem bardzo niezadowolona ze swojego wyglądu. Najgorsze są nogi brzuch nawet ujdzie. Chciałabym się odchudzić do 45 kg. Czułabym się w tej wadze na prawdę bardzo dobrze. Mam dość duży poziom cukru we krwi 97 % ale te badania robiłam jakieś 2 lata temu. W 6 klasie podstawowej prowadziłam sklepik i jadłam nawet po 5 batoników dziennie co przytyłam 10 kg w ciągu pół roku na początku klasy szóstej ważyłam 49 kg mogłabym nadal tyle ważyć, a pod koniec ważyłam 59. Jak mogłam tyle jeść i zostały mi tendencje do jedzenia słodkiego jak coś słodkiego nie zjem w ciągu dnia jestem bardzo zła. Mam przez to rozstępy na udach. Próbowałam się odchudzać tak, że 1 tydzień bym jadła same warzywa i owoce a 2 głodówka oczyszczająca a później bym musiała już na zawsze zrezygnować ze słodkiego. Niestety u mnie taka dieta trwała 4 dni bo później znów z moich słów padały słowa, że i tak jestem do niczego i nie schudnę i się poddawałam. W ciągu tych 4 dni schudłam 3 kg, ale to pewnie sama woda:) W dodatku mam okropną oponkę na brzuchu na prawdę bym chciała ważyć 45 kg albo chociaż 50 czy taka dieta jest dobra? Czy nie będę mieć sflaczałego ciała i nowych rozstępów. 1 dzień robię sobie głodówkę, a na drugi dzień właśnie jem tyle np. dzisiaj barszcz biały 4 kromek chleba z marmoladą i 2 kromki chleba z cebulą i wątróbką. Codziennie się tak właśnie objadam chcę już na prawdę przestać. Wczoraj zjadłam 2 jogurty, 10 ciastek kruchych 1 pączka i bułkę z serem białym, jajkiem gotowanym. Dość często jestem ser biały domowej roboty i jajka gotowane z chlebem ale białym. W mojej rodzinie moja mama ma 1 stopień otyłości przy 165 cm waży 90 kg zaś mój tata jest bardzo chudy przy 177 cm ma zaledwie 62 kg dodam, że mają od 50 do 60 lat. Mój tata ma za niski cukier. Proszę o porady i odpowiedź może poda mi pani/albo pan jaka dietę mogłabym zacząć stosować bardzo mi na tym zależy.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Twoje BMI wynosi obecnie 20 i prawidłowość Twojej masy ciała nie budzi absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Nie ma sensu, abyś się odchudzała (tym bardziej głodowała), ponieważ wszystko jest w porządku.
Jeśli nie podoba Ci się Twoja sylwetka - zajrzyj na www.abccwiczenia.pl, w materiałach video znajdziesz przykładowe ćwiczenia.

Co do badań, jeśli jakiekolwiek wyszły niepoprawnie, powinnaś je powtórzyć i skonsultować się z lekarzem.

Mam kilka zastrzeżeń odnośnie zjadanych przez Ciebie produktów.
Twoja dieta opiera się praktycznie na samych słodkościach, brakuje w niej: warzyw, owoców, mięsa/ryb, co przekłada się na fakt, iż może być ona niedoborowa.
W menu powinny znaleźć się produkty z wszystkich pięter Piramidy IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Głodówka nie jest dobrą metodą, prowadzi do obniżenia przemiany materii, przez co większe jest ryzyko efektu jo-jo.

Odnośnie słodyczy, postaw na zdrowe przekąski:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
Ochotę na słodkości zmniejszy regularne spożywanie posiłków.
Możesz także spróbować np. porcjowanych deserów mlecznych, czy po prostu świeżych owoców.

Pozdrawiam