Agresywne zachowanie przy alkoholu

Moj partner pije alochol z przerwami 5lat,rok,pol roku,teraz sa to przerwy miesieczne,po konczeniu picia sa wymiotybiegunki,omamy,jest agresywny,ma mysli samobujcze-tlumaczy ze nie daje rady,wiele razy probowalam namowic go na leczenie-mowi ze chce,jak wytrzezwieje calkiem twierdzi ze nic to nie da. Jak go namowic i co zrobic zeby zaczol sie leczyc,czego on moze sie obawiac?

Witaj. Czego może się obawiać? Nie samej śmierci a cierpienia. Alkohol to trucizna dla organizmu. Wyniszczenie organizmu nie trwa z chwili na chwile - jest procesem długotrwałym i bolesnym. Możesz to w ten sposób spróbować mu uargumentować.

Ogólnie rzecz biorąc jest problem, gdyż to ON musi chcieć podjąć się leczenia.

Pozdrawiam i zapraszam na swój blog i Facebook.
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk

Witam, alkoholik jest uwikłany w bardzo silnie zniekształcający percepcję i myślenie mechanizm iluzji i zaprzeczeń, stąd trudno jest go zmotywować do leczenia. Szczegółowe wskazówki jak postępować z mężem aby konfrontować go z chorobą i nie sprzyjać jej trwaniu, uzyska Pani na spotkaniu z psychologiem pracującym z rodzinami alkoholików w Poradni Odwykowej w swoim mieście. Zachęcam do skorzystania z oferty takiej placówki lub ze spotkań grupy wsparcia dla żon alkoholików, które funkcjonują przy grupach AA w wielu miejscowościach.Pozdrawiam