Alergia u dziecka a szczepionka

Mój 5,5 letni synek po testach skórnych wykazało alergie na roztocza kurzu domowego,specjalista lekarz alergolog zalecił leczenie jako szczepionkę na odczulenia,przyjmując kilka lat.Syn często łapie infekcje.Czy takie leczenie jest skuteczne i bezpieczne dla dziecka?Czy taka alergia nie minie sama?pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Szczepienie jest bezpieczne i skuteczne. Alergia może, ale nie musi minąć sama. Szczepionka również nie gwarantuje 100% gwarancji poprawy, jednak w większości przypadków powoduje zmniejszenie ich nasilenia.