Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Angina a grzybica jamy ustnej

Witam. Otóż 1,5 tyg. temu zgłosiłam się do lekarza z bólem gardła,stanem podgorączkowym,zajadami i pieczeniem języka.Jak się okazało mam anginę i dostałam antybiotyk-zinnat.Po tygodniu czasu ból gardła przeszedł więc przestałam go brać bo w międzyczasie dostałam biegunki. Od 2 miesięcy leczę się na grzybicę pochwy.Tydzień temu będąc u kontroli dostałam maść,płyn do płukania i tabletki na grzybicę jamy ustnej.Nadal mnie piecze język,mam zajady i pękają mi usta. Co zrobić w takim wypadku?
KOBIETA ponad rok temu

Mity na temat łysienia

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Po pierwsze popełniła Pani błąd odstawiając antybiotyk nie konsultując tego z lekarzem! Stosowanie niekompletnej antybiotykoterapii powoduje nabycie oporności przez szczepy bakterii na dany lek, co w efekcie przekłada się na jego brak efektów przy ewentualnej reinfekcji. Antybiotyki ZAWSZE należy stosować do końca kuracji, bez względu na to czy występują objawy czy całkowicie ustąpiły w trakcie kuracji. W trakcie antybiotykoterapii powinna Pani była zażywać probiotyki (tzw. osłona antybiotykowa), co skutecznie zapobiegłoby wystąpieniu biegunki. Jeśli biegunka nadal występuje należy uzupełniać płyny i przyjmować probiotyki lub jeść produkty mleczne zawierające szczepy bakterii Lactobacillus sp. co pozwoli uzupełnić fizjologiczną florę bakteryjną jelit. Pieczenie języka może być spowodowane niedoborem witaminy B12, zajady w kącikach ust z kolei to objaw niedoboru witaminy B2.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam, kontynuować leczenie przeciwgrzybicze i włączyć vit. B complex oraz vit. PP. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy