Asymetryczny kształt główki wynikający z ułożenia płodu u półrocznego dziecka

Witam. Moja 6 miesięczna córeczek ma asymetryczny kształt główki wynikający z ułożenia płodu. Dodam że mała od urodzenia do 3,5 miesiąca chodziła w ortezie z powodu dysplazji bioderek. Od 4 m. śpi na brzuszku i główka powoli nabiera ładnego kształtu. Proszę mi powiedzieć co zrobić aby wystająca na bok jedna strona główki ładnie się zaokrągliła ? Czy lepiej by było aby mała spała na boczku tym wystającym tzn pod obciążeniem niż spała na brzuszku ? Czy nie jest już za późno na taką korektę ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki rozwiązanie jest dobre. Niemniej jednak kształt główki z wiekiem się zmieni.